UMUT OKULU

umutokulu-o

Umut Okulu projesi İstanbul Teknik Üniversitesi Gönüllülük Kulübü bünyesindeki dokuz projeden biridir.
Umut Okulu, her yerde bir doğu vardır düşüncesi ile yola çıkan ve ülkemizin her köşesinden imkanları yetersiz olan köy okullarının ve öğrencilerinin eksiklerini giderebilmek için çalışan ve gönüllülük esasının temel olduğu bir projedir.
Bu amaçla okullarımızın ihtiyaçları doğrultusunda elimizden geldiğince yardımlarımızı ulaştırmaya çalışıyoruz.
Bunun için yıl içerisinde sürekli olarak okullarımıza kargo göndererek yardımlarımızı ulaştırıyor ve her yıl üç büyük yolculuk düzenleyerek minik kardeşlerimizle birlikte oluyoruz.
Üç yolculuğumuzdan bağımsız olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da minik bir yolculuk düzenliyor ve çocuklarımızın bayram sevincini paylaşıyoruz.
Bu yolculuklarımızda öğrencilerle atölyelerimizde onların hayal gücünü geliştirecek, onlara kendilerini ifade etme imkanı sunacak aktiviteler yapıyor,onlarla birebir ilgileniyoruz.
Birlikte tiyatro oyunları oynayıp dans ediyor ve deneyler yapıyoruz.
Aynı zamanda tüm yolculuklarımızda öğrencilerimize sırt çantası, kitap, defter, kırtasiye malzemesi, temizlik malzemesi, bot ve mont hediye ediyoruz.
Özetle Umut Okulu, çocukların mutluluklarını paylaşmak ve onlara yeni umutlar olmak için çalışan bir projedir.Siz de bu mutluluğa destek olun:)